• Pts. Nis 15th, 2024

AYKONT LOGISTICS

Uluslararası Taşımacılık

Parsiyel Taşımacılık

  • Home
  • Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel Taşımacılık Türleri

Denizyolu Parsiyel Taşımacılık : Konteyner taşımacılığı ve dökme yük taşımacılığı seçenekleri vardır. Yurtiçi taşımacılıkta sıkça başvurulan bir metod olmasa da uluslararası taşımacılıkta yaygın şekilde kullanılır. Zira Denizyolu Parça Yük Taşımacılığı, havayoluna göre 20, karayoluna göre 10, demiryoluna göre ise 5 kat daha hesaplıdır.

Demiryolu Parsiyel Taşımacılık : Son derece ekonomik ve çevreci bir modeldir. Ancak kapıdan kapıya teslim hizmeti sunmaması ve taşıma sürelerinin göreceli uzunluğu nedeni ile yurtiçinde fazlaca tercih edilen bir tür değildir.

Havayolu Parsiyel Taşımacılık : Hem en hızlı hem de hasar oranı en düşük taşımacılık modelidir. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı taşımalarda özellikle değerli, acil ve küçük hacim ve ağırlıktaki kargoların sevkiyatında tercih edilen bir metottur.

Karayolu Parsiyel Taşımacılık : Ülkemizde en yaygın kullanılan taşıma modelidir. Aslında Parsiyel Taşımacılık dendiğinde akla gelen taşıma modeli de bizzat budur. Bu sebeple yazımızın devamında spesifik olarak odaklanacağımız tür de Karayolu Parça Yük Taşımacılığı olacaktır.

Taşıma Fiyatlarımız ve Teslim Sürelerimiz hakkında e-mail ve WhatsApp ile teklif alabilirsiniz.